Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Tuomas Holopainen

 

Tuomas se narodil 25. prosince 1976 v Kitee, ve Finsku jako nejmladší ze tří dětí.
V jednom rozhovoru uvedl, že první skvělou věcí, kterou si pamatuje, bylo když dostal svůj první komix s Kačerem Donaldem když mu byly 3 roky. Další byla v sedmi letech když poprvé četl Pána Prstenů.

Tuomas byl velice bystré dítě, ale velmi brzy ho všechno začalo nudit, protože se učil věci mnohem rychleji než ostatní děti.
Po většinu svého teenagerského období byl "osamělým vlkem". Nejraději seděl doma a četl si své fantasy knížky. Nedokáže si vzpomenout, že by byl někdy na diskotéce nebo něco podobného.
Jeho hudební kariéra začala v sedmi let, když ho maminka poslala na hodiny klavíru.
Na hudební škole měl jako hlavní předmět klarinet a jako vedlejší předmět klavír. Zná základy hudební teorie a orientuje se v notách. Na klarinet hrál téměř 10 měsíců na vojně ve vojenské kapele. Po té už se ho ani nedotkl.
Když bylo Tuomasovi šestnáct, tak začal hrát poprvé na keyboard v Dismal Silence, což byla místní kapela v Kitee.

V roce 1995 hrál v Darkwoods my Bethrothed, ale byl zde pouze jako nájemní muzikant a ne jako řádný člen. Někdy v té době složil outro k "Heirs of the Northstar", "A New Heaven a New Earth".
Začal hrát i v kapele kolem Teemu Kautonena - Nattvidens Grat. Natočil s nimi 2 alba.
Tuomas začal cítit, že to pro něj není to pravé, protože ačkoliv hrál ve dvou kapelách ani v jedné mu nebylo dovoleno, aby se podílel na tvorbě songů, byl prostě jen nájemní hráč.
Nápad na svůj vlastní projekt se zrodil v červenci 1996 o půlnoci, když Tuomas trávil noc s přáteli u táborového ohně. Zatím ještě neměl vymyšlený název Nightwish, ale představa byla jasná: akustická mood music s kytarou, flétnou, keyboardem a zpěvem.
Tarju znal od třinácti let z hudební školy a tak za ní zašel a zasvětil ji do svého nápadu. Tarja okamžitě souhlasila.
První tři songy byly nahrány v období mezi říjnem a prosincem 1996.
Tarja Tuomase velice překvapila svým stylem zpěvu a proto nakonec přidali i bicí a akustickou kytaru vyměnili za elektrickou.
Později přidali i baskytaru.
"Tarja má silný a příliš výrazný hlas a v kombinaci s akustickou hudbou by to znělo zvláštně," tvrdí Tuomas.
Do studia šli v dubnu 1997. Nahráli sedm songů, které jsou na limitované verzi alba Angels Fall First.

 

Marco Tapani Hietala

 

Marco se narodil 14. ledna 1966 v Helsinkách ve Finsku, kde dodnes žije spolu se svou ženou s dvěma malými synky - dvojčaty.

Než se dostal k Nightwish, fungoval především ve své kapele Tarot, kterou založil spolu se svým bratrem a kde zastává post zpěváka, baskytaristy a textaře i nyní. Než ho Nightwish požádali, aby se k nim přidal a zaplnil tak uvolněné místo na basu po Samim Vänskovi, hrál se Sinergy. Podílel se ale již i na plno jiných nejrůznějších kapelách či projektech,jako například Conquest, Dreamtale,Delain, a - momentálně nejnověji - Northern Kings (spolu se zpěváky ze Sonaty Arcticy a Charon). Říká,že hudba je celý jeho život. Dokud se mu nepodařilo prosadit se jako zpěvák a baskytarista, pracoval jako zvukař nebo osvětlovač v různých studiích.

 

 Erno Matti Juhani Vuorinen

 

Erno který se narodil 24. června 1978 v městečku Kitee na jihovýchodě Finska,je kytaristou symphonic-metalové kapely Nightwish.Nikdo mu však neřekne jinak,než Emppu (Sám vysvětluje,že se raději i prezentuje jako "Emppu Vuorinen",protože jeho rodné jméno "Erno" se prý Finům špatně vyslovuje).

Používá především kytary značky ESP a Washburn.
O hudbu se zajímal již od útlého věku;zhruba ve dvanácti letech ho zaujala kytara a tak se na ní začal sám učit hrát.Později chodil na soukromé hodiny.
Spolu s Tuomasem Holopainenem a Tarjou Turunen založil roku 1996 Nightwish - původně akustický náladový projekt,ze kterého se ale postupem času vyklubala snad jedna z nejznámějších a nejobletovanějších severských skupin vůbec.
Vedle Nightwish se bohatě zvládl prosadil ale i v řade jiných kapel,ať už jako dlouhodobý či pouze hostující člen; například u black-metalových Darkwoods my Betrothed,kapely Altaria,nebo deskách jiných rozličných umělců,jako je třeba Beto Vazquez nebo Edu Falaschi (Angra).

Jeho zatím posledním počinem je hard-rock/AOR kapela Brother Firetribe,se kterými vydal v minulém roce (2006) debutové album nazvané "False Metal" a se kterou nyní pracuje na řadově druhém cd.

 

Jukka Nevelainen

 

Jukka se narodil 21. dubna 1978. Na bicí začal hrát ve svých 11 letech, ale neměl kde cvičit...Jeho první skupina se jmenovala The Highway. V 15 letech se dostal do své první opravdové skupiny. Po té, co tuto skupinu opustil začali hrát spolu s Emppuem, získali trvalé místo ke cvičení a mohli tak hrát každý den. Nejdříve hráli finský rock, později se přeorientovali na tvrdší hudbu.
V 17 se ho Tuomas a Emppu zeptali, jestli by se nechtěl zapojit do projektu se jménem Nightwish...

 

Anette Olzon

Vyrostla v hudebně založené rodině a od dětství zpívala.
Od třinácti let se začala zúčastňovat talentových vystoupení. V sedmnácti vstoupila do své první opravdové skupiny; hráli různé covery a všichni ostatní členové byli starší. Potom hrála se skupinou jménem Alyson Avenue, nejprve jen jako zpěvačka ve studiu, později i jako hlavní ikona. Od roku 2000 vydali dvě alba.

Ve dvaceti jedna letech v Helsingborgu hrála hlavní roli v rockové opeře/muzikálu jménem "Gränsland". Poté nastoupila do Balettakademien v Gothenburgu. Kromě toho všeho za ta léta vystupovala i v jiných skupinách, zpívala ve sborech, pro různé projekty jsem nahrávala ve studiu a příležitostně i zpívala na svatbách.
Nedávno nazpívala duet s Michaelem Bormannem (bývalý zpěvák Jaded Heart) na jeho albu "Conspiracy". Za celou svou kariéru zpívala téměř všechny hudební styly, které existují!

Zpočátku chodila na lekce zpěvu na Kodaňskou hudební konzervatoř v dánském Helsingöru, kde měla soukromého učitele. Dnes, kdykoliv je to potřeba, chodí na soukromé hodiny na hudební univerzitu v Malmö.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What is a sturdy blood make

(APeaddyabamn, 8. 10. 2018 9:08)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-pas-cher-en-pharmacie/

Pongy chief blood influence symptoms

(ABristiava, 30. 7. 2018 11:37)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-prix-france-nantes/

hmm

(miska , 20. 9. 2009 18:08)

a kde je jako tarja?ona bude a je nej tk ji sem koukej at !!!!x)